برگزاری آیین افتتاح و بهره برداری پروژه مجتمع توام گاومیشداری و پرورش ماهی گرمابی شهرستان کارون با حضور استاندار خوزستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان، آصفی معاون استاندار، دکتر خنفری فرماندار کارون، حجه الاسلام خضیراوی امام جمعه کارون، چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، غمگین مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، ابوعلی مدیر کل شیلات استان و تنی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی مراسم افتتاح پروژه مجتمع توام گاومیشداری و پرورش ماهی گرمابی در شهرستان کارون برگزار شد.
در این مراسم استاندار خوزستان ضمن اشاره به وجود مواهب فراوان در استان اظهار داشت: بایستی شرایطی فراهم شود که تنها دغدغه سرمایه گذاران تولید و اشتغال باشد.
شریعتی این مجتمع را نمونه خوبی از همکاری بین بخش های مختلف خصوصی و دولتی نامید و گفت: امیدوارم با همت و تلاش همه بخشها در سال جهش تولید بتوانیم گام های موثری را در استان برداریم.
وی همچنین گفت: در این مجتمع ۵۰ تن ماهی قابل برداشت می باشد. با توجه به مقدار بچه ماهی توزیع شده در فروردین ماه امسال انواع ماهی گرمابی بومی، بنی، گطان و شبوط در آذرماه تولید خواهیم داشت.
وی افزود: در این مجتمع ۴ هکتار مربوط به گاومیشداری شامل ۵۰۰ راس گاومیش، ۳۸۰ تن شیر و ۳۷۰ تن گوشت تولید می شود.

معصومه خنفری فرماندار کارون نیز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته در جهت شروع فعالیت این مجتمع اظهار داشت: با پیگیری های استاندار محترم خوزستان ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات برای این طرح تامین و جذب شد و نیز سرمایه گذار برای اجرای آن مبلغ ۱۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه کرده است.
وی افزود: در این مجتمع به صورت توامان پرواربندی گاومیش و پرورش ماهی گرم آبی انجام می شود. علاوه بر این در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار تولید، کاشت و برداشت گندم، یونجه و کلزا جهت پشتیبانی مجتمع مذکور ایجاد گردیده است.
خنفری خاطر نشان نمود : ۱۵ هکتار از مساحت مجتمع به پرورش ماهی، ۴ هکتار به پرواربندی گاومیش و شش هکتار جهت شستشو، بسته بندی کود و فضای سبز اختصاص دارد.
وی در پایان بیان نمود: در بخش پشتیبانی ۱۵۰ هکتاری اشتغال ۵۰ نفر در حال حاضر و نیز ۱۰۰ نفر در افق آینده خواهیم داشت. همچنین در مجتمع ۲۵ هکتاری گاومیشداری ۵۰ نفر در حال حاضر و نیز ۱۰۰ نفر در افق آینده مشغول بکار خواهند شد.

۲۸۴