برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان کارون با حضور دکتر سید کریم حسینی نماینده مردم شریف اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کارون، امروز جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست معصومه خنفری فرماندار کارون و با حضور دکتر حسینی نماینده مردم شریف اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، دکتر حقیقی پور مدیر عامل آبفای خوزستان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی در محل فرمانداری کارون برگزار گردید.

در این جلسه فرماندار کارون ضمن تشکر از دکتر حسینی نماینده محترم مردم کارون اهواز حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی بخاطر اهتمام ویژه به منطقه محروم کوت عبدالله به اهم مشکلات کوت عبدالله از جمله معضل فاضلاب پرداخت و گفت متاسفانه شهر کوت عبدالله فاقد شبکه و خروجی فاضلاب می باشد و فاضلاب از طریق جوبهای روباز در محوطه أطراف مناطق مسکونی رها سازی می شود و این امر مشکلات فزاینده ای را برای منطقه ببار آورده است.
وی گفت با همت و پیگیری استاندار محترم برخی پروژه های فاضلاب طی یکی دوسال اخیر در برخی مناطق آغاز و برخی در مرحله اجرا می باشند اما تکمیل انها با توجه به گستردگی مشکل فاضلاب نیاز به اعتبار کلان دارد.
خانم خنفری افزود البته در حوزه آب شرب اقدامات ارزنده ای صورت گرفت بنحوی که شهرستان کارون اولین شهرستان در سطح استان است که تمام مناطق شهری و روستایی شبکه آب اجرا گردید.
وی با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان در ابتلا به کروناویروس اظهار داشت: با توجه به همجواری این شهرستان با اهواز و بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا ویروس، باید توجه ویژه ای به لحاظ امکانات و تجهیزات درمانی و افزایش مراکز نمونه گیری و همچنین تقویت کادر درمان صورت گیرد.
فرماندار کارون تصریح کرد: مشکل اساسی شهرستان نامشخص بودن محدوده آن از سمت اهواز می باشد که با توجه به اقدامات و پیگیری های صورت گرفته و نیز البته با پیگیری استاندار محترم و بازدید میدانی مسئولین تقسیمات کشوری وزارت کشور و طی نمودن پروسه اداری اصلاح خط مرزی در آینده نزدیک شاهد تایید مراحل نهایی خواهیم بود که انشالله با پیگیری و هم افزایی نماینده محترم مردم در مجلس این پروسه زودتر به نتیجه برسد.
فرماندار کارون در ادامه افزود: از جمله مشکلات دیگر شهرستان عدم استقرار برخی ادارات، از جمله اداره کار میباشدکه فقدان آن بحث اشتغال را با مشکل جدی مواجه کرده است و انتظار می رود جهت جلوگیری از سردرگمی ارباب رجوع ادارات با پیگیری نمایندگان محترم ادارات شهرستان بطور کامل مستقر گردند.
خانم خنفری ضمن تشکر از استاندار محترم و رئیس کل دادگستری گفت انشاءالله در اینده ای نزدیک شاهد راه اندازی دادگستری در شهرستان خواهیم بود.
سید کریم حسینی نماینده مردم شریف اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در این جلسه ضمن قدردانی از مدیران شهرستان اظهار داشت: اولین چیز در راس تمام امور و کارها احترام به مردم می باشد که در تمام شرایط بحرانی قرار گرفته و مقاومت نمودند. در بازدید میدانی که از بیمارستان سینا داشتم دانشگاه علوم پزشکی بایستی اهتمام ویژه نسبت به حل مشکلات و وضعیت بیمارستان سینا، بهداشت و نیز تجهیز آن به سی تی اسکن، دستگاه اکسیژن ساز، محوطه سازی و… نماید بنده به جد و در اسرع وقت از طریق وزیر بهداشت این مسائل را مطرح خواهم نمود.
وی ضمن اشاره به محدوده شهرستان با اهواز گفت: به چسبندگی به اهواز مسئولان بایستی با دید مثبت نگاه کنند ولی متاسفانه نزدیکی به آن مشکلات برای کارون و بی توجهی به آن را دارد. تمام ادارات در شهرستان با چارت مشخص و مستقل استقرار پیدا کنند. شهرستان کارون یک شهرستانی با پتانسیل قوی و دارای تمام ظرفیت ها می باشد پس تمام تلاش های ما برطرف نمودن مشکلات شهرستان کارون می باشد.
همچنین سید کریم حسینی با اشاره به عدم اجرای فاضلاب در شهرستان بیان نمود: وضعیتی که ما در آن قرار گرفتیم در شان یک شهرستان نیست باید سعی کنیم مشکلات به وجود آمده را از بین ببریم و روشها اصلاح گردد. اعتبارهای اختصاص یافته به ویژه کمکهای رهبری جهت حل معضلات فاضلاب قرار داد.

۱۶۶