جلسه هماهنگی هفته حجاب و عفاف در فرمانداری شهرستان کارون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون جلسه عفاف و حجاب شهرستان کارون به ریاست عساکره معاون فرماندار در محل این فرمانداری برگزار گردید.

عساکره معاون فرماندار کارون در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف اظهار داشت : هفته حجاب و عفاف امسال با شعار عفاف و حجاب میراث انبیاء الهی و ملل آغاز می گردد.

وی همچنین در این جلسه طی سخنانی هفته حجاب و عفاف را تداعی کننده عزم و اراده آهنین بانوان والا مقام دانست و همچنین از کلیه مسئولین نهادهای فرهنگی خواست هفته ی حجاب و عفاف را مورد توجه جدی قرار دهند و از این فرصت برای ترویج ارزشهای دینی و اعتقادی استفاده نمایند.

عساکره در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت و نقش حجاب و عفاف در جامعه پرداخت و بیان داشت: لزوم پوشش اسلامی برای زنان از مهمترین مباحثی است که در دین ما به آن اشاره شده است و از آن بعنوان دو ارزش مهم در جامعه یاد می شود.

وی در ادامه سخنانش به نقش حجاب و عفاف در کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت : حجاب بعنوان پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی از عوامل مهم سلامت جامعه و اجتماع است و در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر می باشد.

وی در پایان افزود: حجاب زدایی از مهمترین برنامه های غرب در راستای ضربه زدن به سلامت جامعه اسلامی، کرامت زن و اصول اخلاقی است که باید با کار فرهنگی مدون با آن مقابله کرد.

۱۸۸