جلسه شورای اداری شهرستان کارون با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون امروز جلسه شورای اداری شهرستان با حضور دکتر فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان، معصومه خنفری فرماندار کارون، مدیرکل امور شهری و شوراها، مدیرکل امور روستایی، مدیرکل حمل و نقل و ترافیک استانداری، مدیر عامل آبفای استان، مدیر کل فنی و حرفه ای و سایر مدیران استانی و شهرستانی در محل فرمانداری کارون برگزار گردید.
فرماندار کارون اظهار داشت: خیابان امام رضا سالهاست به دلیل نبود شبکه فاضلاب مشکلاتی برای شهروندان منطقه در زمینه تردد و سلامتی ایشان ایجاد نموده است. با اتمام پروژه فاضلاب در خیابان اصلی اسلام آباد شرقی لیکن تاکنون خیابان های فرعی این منطقه به اتمام نرسیده است.
خنفری گفت: متاسفانه ساخت دانشگاه فنی و مهندسی شهید چمران به دلیل مشکل ایجاد فاضلاب برای اسلام آباد غربی عملیات اجرایی ساخت این دانشگاه متوقف گردیده و انتظار می رود که آبفا برنامه ای برای هدایت فاضلاب منطقه تدوین نماید.
وی اضافه نمود: در بعضی از مناطق به دلیل عدم وصل فاضلاب خیابانهای فرعی به اصلی نمیتوان این خیابانها را آسفالت نمود. هیچ گونه تفاهمی ما بین شهرداری کوت عبدالله و آبفا در خصوص آسفالت نمودن خیابانها وجود ندارد.
معاون عمرانی استاندار نیز بیان نمود: اولویت اول ساماندهی نیروهای شهرداری کوت عبدالله می باشد این مسئله اصلی است. شهردار بایستی گزارشی در رابطه با نیروهای شهرداری جهت ساماندهی و وضعیت حقوقی آنها و نیز ارائه خدمات به شهروندان ارائه نماید.
وی افزود: پسماندها و نحوه جمع آوری آنها و کیفیت آن شایسته و مطلوب شهروندان نیست. نباید سلامتی مردم را به خطر بندازیم انباشت زباله و هرگونه وجه المطالبه و… یک ظلم و ستم به این مردم است. بایستی سازمان جمع آوری زباله و پسماند را تغییر اساسی داد ما پشتیبانی لازم را انجام خواهیم داد. انشالله بتوانیم در مدت زمان کم قرارداد جدیدی با نظارت امور شهری و شوراها استانداری جهت ساماندهی پسماند انجام دهیم.
عبیات افزود: یکی از مسائل مهم در شهرستان کارون مبحث حدود اهواز از کارون می باشد نیاز است جهت تعیین حدود ورود نماییم.
وی گفت: ایستگاه پمپاژ کوی درویشیه تقویت خواهد شد و تا انتهای آبان ماه امسال فیلترها و ایستگاه پمپاژ حوضچه کوت عبدالله به اتمام خواهد رسید. همچنین توقع ما از اداره آبفا ایجاد یک اداره مستقل برای شهرستان است تا مردم بتوانند جهت حل مشکلات خود به این اداره رجوع نمایند. همچنین برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت جهت طرح جامع بصورت شفاف اعلام خواهد شد که در طی دو سال این برنامه ها اجرایی گردد.
معاون عمرانی استاندار همچنین گفت: اداره آبفار نسبت به معرفی روستاهای دارای تنش آبی اقدام و گزارشی در این مورد جهت تصمیم گیری ارائه نماید.
وی در پایان افزود: پروژه های ورزشی شهرستان بایستی هرچه سریعتر فعال شوند.

۱۳۱