بازدید از روستای گردشگری علوه و مجتمع گاومیشداری شهرستان کارون با حضور مسئولان کشوری و استانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون امروز با حضور رضایی مدیرکل سرمایه‌گذاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، نخعی مدیرکل زیربنایی معاونت توسعه ی روستایی و مناطق محروم کشور با همراهی فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار، معصومه خنفری فرماندار شهرستان کارون و خلیل الهایی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان از روستای گردشگری علوه و مجتمع توام گاومیشداری و پرورش ماهی گرمابی این شهرستان بازدید به عمل آمد.

در این بازدید خنفری فرماندار کارون بیان کرد: در این مجتمع به صورت توامان پرواربندی گاومیش و پرورش ماهی گرم آبی انجام می شود. این مجتمع ۵۰ تن ماهی از جمله انواع ماهی گرمابی بومی، بنی، گطان، شبوط، کپور سفید و غزل قابل برداشت می باشد.

وی افزود: ۴ هکتار مربوط به گاومیشداری شامل ۵۰۰ راس گاومیش و ۳۷۰ تن گوشت تولید می شود. علاوه بر این در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار تولید، کاشت و برداشت گندم، یونجه و کلزا جهت پشتیبانی در مجتمع مذکور ایجاد گردیده است.

خنفری خاطر نشان نمود : ۱۵ هکتار از مساحت مجتمع به پرورش ماهی، ۴ هکتار به پرواربندی گاومیش و شش هکتار جهت بسته بندی، شستشو و فضای سبز اختصاص دارد.

۲۷۳