گزارشی از جلسه گرم با نانوایان، از گلایه‌ها تا تذکرات؛ فرماندار کارون: فعلا سهمیه آرد هیچ نانوایی را کم نمی‌کنیم/انتظار تحول داریم

نشست بررسی مشکلات نانوایان با حضور فرماندار کارون، نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت، رئیس اتحادیه نانوایان و بیش از ۶۰ تن از مالکان نانوایی در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون، بعدظهر جمعه ۲۳ اردیبهشت، نشست بررسی مشکلات نانواییان شهرستان و بررسی گزارشات و نارضایتی‌های مردمی از برخی نانوایی‌ها با گلایه‌های صریح نانوایان و تذکرات جدی نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت نسبت به برخی تخلفات همراه بود.

در ابتدای جلسه نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت به برخی تخلفات رایج در نانوایی‌های شهرستان کارون اشاره کرد و گفت: با توجه به طرح اقتصادی دولت از این پس به هیچ وجه نسبت به تخلف نانوایی بخشش نمی‌کنیم و متخلف با جریمه‌های سنگینی چون قطع کامل سهمیه مواجهه خواهد شد.

حسین زارعی به یکسان کردن حساب بانکی متصل به پوز فروش نان با حساب بانکی خرید آرد تاکید کرد و گفت: با توجه به طرح جدید اقتصادی دولت حساب بانکی نانواها باید به نام مالک نانوا باشد و غیر از این نانوا در تهیه آرد دولتی دچار مشکل می‌شود.

وی افزود: چیزی به نام اجاره دادن نانوا نداریم و این تخلف است و باید این موضوع تعیین شود که ملک و پروانه مال چه شخصی است.

این مقام مسئول به ساعت کاری نانوایی‌هایی که آرد یارانه به آنها تعلق می‌گیرد اشاره و تصریح کرد: نانوایی‌هایی که آرد یارانه به آنها اختصاص داده می‌شود باید ساعت کاری مشخصی داشته باشند و با نانوایی‌هایی که آزاد پز هستند باید تفاوت داشته باشند.

در ادامه تعدادی از نانواییان به بیان دغدغه‌ها، مشکلات خود پرداختند و از برخی مشکلات خود در شهرستان گلایه‌های صریحی کردند که می‌توان به مواردی چون کاهش فروش نان دولتی به دلیل کثرت نانوایی‌های خانگی، کیفیت پایین آرد، افزایش سهمیه دولتی، مشکلات حقوقی و بالا رفتن هزینه‌ها و بیمه کارگران اشاره کرد.

انتظار نان با کیفیت داریم در ادامه فرماندار کارون با تشکر از نانوایان در بیان صادقانه و صمیمانه مطالبات و انتقادات، گفت: همانگونه که مردم در تهیه نان ارزان و با کیفیت حق و حقوق دارند شما نیز حق و حقوقی دارید که ما در دولت مردمی موظفیم به آن‌ها توجه کنیم.

فرماندار کارون با بیان مزیت ارتباط چهره به چهره با اصناف، گفت: حاصل این جلسه این شد که بنده بصورت مستقیم با مشکلات شما آشنا شوم و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنم.

مهندس کعبی با اشاره به تماس‌ها و پیغام‌های متعدد نسبت به تخلفات برخی نانواها و بازدید نامحسوس از برخی‌شان، گفت: فعلا سهمیه آرد هیچ کدام از نانوایان را کم نمی‌کنیم، اما انتظار داریم زین پس مسیر تحول را انتخاب کنند.

وی افزود: در طرح اقتصادی دولت مردمی بسیاری از مشکلات شما خود به خود حل می‌شود و شرایط کار نانواهای رسمی بسیار بهتر خواهد شد، مشروط بر اینکه شما نیز کیفیت نان بهتری در اختیار مردم قرار دهید تا رضایت عمومی از نانوایان بیشتر شود.

رییس شورای آرد و نان شهرستان کارون با اشاره به اضافه کردن سهمیه آرد برخی نانواها گفت: همانگونه که به عنوان نماینده عالی دولت در کنار شما هستم و برای حل مشکلات شما تلاش خواهم کرد اعلام می‌کنم نظارت بر فعالیت نانوایی ها در شهرستان تشدید می‌شود و با متخلفانی که سلامت مردم را به مخاطره می اندازند برخورد جدی وقانونی صورت خواهد گرفت.

۱۳۲