فرماندار کارون: با پیگیری‌های انجام شده ۴ دستگاه اتوبوس به شهر کوت عبدالله تخصیص داده شد

به گزارش روابط عمومی، فرماندار شهرستان کارون در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد از تخصیص ۴ دستگاه اتوبوس برای شهر کوت عبدالله خبر داد.
مهندس سعید کعبی اظهار داشت: شهرکوت عبدالله تا پیش از شیوع ویروس کرونا از نعمت خدمات اتوبوسرانی بهرمند بود ولی با وجود پایان دوره اپیدمی کرونا سیستم حمل و نقل اتوبوسی در کوت عبدالله فعال نشد.
وی با اشاره به حمایت‌های استاندار خوزستان و معاون عمرانی استانداری در این رابطه، ادامه داد: با توجه به این شرایط از شهردار اهواز درخواست کردیم تا در این موضوع به کمک شهر کوت عبدالله بیایند تا همچون سابق اتوبوس‌های اهواز به شهر کوت عبدالله خدمات رسانی کنند که پس از برگزاری چند جلسه ایشان تماس گرفتند و گفتند در حال حلاضر ۴ دستگاه اتوبوس را در اختیار شهر کوت عبدالله قرار میدهیم و امیدواریم در آینده این تعداد افزایش یابند.
فرماندار کارون تاکید کرد: الحمدلله شهردار محترم اهواز به این موضوع واقفند که مردم شهر کوت عبدالله خودشان را جدای از مردم اهواز نمی‌دانند و انتظار داریم شهرداری کلانشهر اهواز بخشی از خدماتش را به شهر کوت عبدالله سرریز کند چرا که هیچ فاصله‌ای بین این دوشهر نیست و از نظر تاریخی و فرهنگی مردم اهواز و کوت عبدالله یکی هستند.
در ادامه معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر حمایت همه جانبه دولت از حمل و نقل عمومی بیان کرد: خوشبختانه درحال حاضر دولت وارد کار شده و ۸۰ درصد منابع مالی خرید اتوبوس‌های جدید را تأمین کرده است که استان خوزستان بیشترین سهم را بعد از تهران به دست آورده است و فقط برای اهواز ۲۱۵ دستگاه اتوبوس خریداری شده که به تناوب وارد چرخه حمل و نقل عمومی می‌شود.

محمد خانچی گفت: شهرستان کارون با توجه به اینکه یکی از چالش‌های اصلی آن همین ناوگان حمل و نقل عمومی بود و با همکاری شهرداری اهواز این اتفاق خوب افتاد که از همین ۸ اتوبوسی که تحویل اهواز شد ۴ دستگاه به خط کوت عبدالله تخصیص داده شود و ان شاءالله از همین هفته حمل و نقل عمومی در محور اصلی کوت عبدالله فعال خواهد شد.

در ادامه شهردار کلانشهر اهواز عنوان کرد: در شهرستان‌های اهواز، کارون، باوی و حمیدیه و با توجه به جمعیت این شهرستان‌ها به هزار و چهارصد دستگاه اتوبوس نیاز داریم تا به استاندارد روز جهانی دست یابیم.

رضا امینی تاکید کرد: طبق این استاندارد باید به ازای هر ۱۰۰۰ نفر یک دستگاه اتوبوس در اختیار مردم قرار گیرد که متاسفانه و معمولا در هیچ کدام از شهرهای کشور رعایت نمی‌شود که کلانشهر اهواز از همین کلان شهرها و شهرها بسیار فاصله دارد و تعداد اتوبوس‌هایش از متوسطه کشور بسیار کمتر است.

۲۰