زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس شهرستان کارون نواخته شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون، آیین نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب با حضور مهندس سعید کعبی فرماندار شهرسان، حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه، جاسم حسینی زاده معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و سایر مسئولان شهرستان در مدرسه حضرت رقیه (س) کانتکس برگزار شد.
فرماندار کارون در این مراسم در جمع دانش آموزان با بیان سخنانی و با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم و به ویژه نوجوانان و جوانان تاکید کرد.
مهندس سعید کعبی داشتن مطالعه را در موفقیت یک جامعه پویا بسیار موثر دانست و افزود: مطالعه و کسب علم و علاقه دانش آموزان به مسائل کتابخوانی رمز موفقیت جامعه ای درس خوان در آینده است و باید تلاش شود تا کتاب به عنوان همراه همیشگی خانواده ها قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه کتاب و کتاب‌خوانی دغدغه مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: دغدغه ایشان این بوده است که خرید کتاب را جزیی از مخارج خانواده محسوب کنید، یکی از عمده‌ترین راه‌های افزایش اطلاعات عمومی، مطالعه کتاب است.
فرماندار کارون افزود: دشمنان نظام برای به بیراهه کشاندن جوانان و نوجوانان نخبه برنامه‌ریزی کرده پس باید دانش آموزان هوشیار باشند.
کعبی تاکید کرد: تمام کسانی که با کتاب ارتباط دارند، حافظان و صاحبان منابع مکتوب جهاد تبیین و پاسداران محتوا و نرم‌افزار جبهه تبیین هستند.
گفتنی است در این مراسم ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب، اجرای سرود و شعرخوانی توسط دانش آموزان این مدرسه، از خانواده شهید سرهنگ دوم احمد کنانی از شهدای امنیت شهرستان و همچنین دانش آموزان برتر مدرسه تقدیر شد. همچنین به مناسبت اولین سالگرد آن شهید، سایت کامپیوتری شهید احمد کنانی در مدرسه حضرت رقیه افتتاح شد.

۲۸