برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان به میزبانی شهرستان کارون

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون، مهندس کعبی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کارون که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد از برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز به میزبانی شهر کوت عبدالله در اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات قرآن و عترت بستر مناسبی را برای رشد و تعالی شخصیت دینی و مذهبی دانش‌آموزان در راستای معارف حیات‌بخش و انسان‌ساز قرآن، عترت و نماز فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره قرآنی حلقه مفقوده فعالیت‌های دینی و مذهبی در شهرستان است که با توجه به استعدادها و ظرفیت‌های جوانان کوت عبدالله باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان با اشاره به اثرات مثبت برگزاری چنین مسابقاتی در آینده دانش‌آموزان، تاکید کرد: انتظار می‌رود در پایان مسابقات از تمام دانش‌آموزان شرکت کننده تقدیر شود تا خاطره خوش این دوره برای تمام شرکت کنندگان باقی بماند.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز نخبه قرآنی امسال در مسابقات قطبی قرآن عترت و نماز حضور خواهند یافت.

مسعود حمیدی‌نژاد، با بیان اینکه این مسابقات در ۳ شهرستان در سطح استان خوزستان برگزار خواهد شد، ادامه داد: شهرستان رامشیر میزبان قطب ۱، شهرستان کارون میزبان قطب ۲ و شهرستان لالی میزبان ۳ خواهد بود. مسابقات هر قطب با حضور ۱۳ شهرستان برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد مسابقات قطبی در ۱۰ رشته مختلف قرآن، عترت و نماز برگزار خواهد شد، و برگزیدگان مسابقات قطبی به مرحله مسابقات نخبگان که اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ در شهرستان گتوند برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند.

۸۰