فرماندار کارون: ظرفیت‌های گردشگری و آبزی پروری شهرستان کارون نیازمند سرمایه‌گذاری است

فرماندار کارون گفت: ظرفیت‌های گردشگری وآبزی پروری این شهرستان نیازمند سرمایه گذاری است تا با اشتغال آفرینی ، اقتصاد این منطقه متحول شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سعید کعبی در نخستین جشنواره ماهی و پخت و پز آبزیان در تالاب روستای گردشگری عطیش از توابع بخش سویسه شهرستان کارون اظهار داشت: رفع غبار محرومیت در سایه سرمایه گذاری بخش خصوصی و به فعلیت در آوردن ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی این منطقه است.

وی شهرستان کارون را بهشت سرمایه گذاری به خصوص دربخش شیلات و آبزی پروری توصیف کرد و افزود: سالانه ۱۰هزار تُن ماهیان پرورشی در مجتمع ماهیان گرمابی آزادگان شهرستان کارون تولید می شود که در گام دوم اجرایی این مجتمع، تولید آبزیان پرورشی به ۱۶هزار تُن خواهد رسید.

کعبی درخواست صدور کد گردشگری و بوم گردی برای چهار روستای این شهرستان از جمله روستاهای عطیش و غزاویه بزرگ به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اقدامات فرمانداری برای جذب سرمایه‌ گذاری صنعت گردشگری منطقه بیان کرد و افزود: این شهرستان به دلیل همجواری با تالاب‌های بزرگ و کوچک، مزارع پرورش ماهی، برخورداری از صنایع دستی بومی و جاذبه های گردشگری مستعد سرمایه گذاری سودآور است.

فرماندار کارون در ادامه افزود:فعال شدن بخش خصوصی و کارآفرینی، می تواند مردم را منطقه را ثروتمند کرده و اشتغال ایجاد کرد.

وی برپایی نخستین جشنواره ماهی و طبخ آبزیان در تالاب روستای عطیش را گامی در راستای شناساندن ظرفیت های طبیعی و گردشگری منطقه بیان و ابراز امیدواری کرد با کمک رسانه های و انجام جشنواره های هنری و فرهنگی این ظرفیت‌های معرفی شوند.

کعبی با تبریک دهه فجر و چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی از الطاف بزرگ خداوند به ملت ایران بود که در آن نظام پوسیده ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی با مجاهدت امام راحل و احاد ملت ایران برچیده شد.

۱۵۷