آغاز هجدهمین جشنواره مسابقات قرآن، عترت و نماز استان خوزستان با حضور ۱۱۵۰ دانش‌آموز

هجدهمین دوره جشنواره‌های قطبی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز استان خوزستان به میزبانی شهرستان کارون و در دانشکده نفت آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کارون، مهندس سعید کعبی فرماندار کارون در آیین افتتاح این جشنواره اظهار داشت: برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز خوزستان در شهرستان کارون برگ سبزی است که پس از چندین جشنواره فرهنگی و اجتماعی در شهرستان جای خالی آن بسیار محسوس بود.

سعید کعبی برگزاری مراسمات قرآنی در شهرستان را مایه برکت دانست و گفت: قرآن کریم تنها سند الهی مکتوبی است که از هر گونه تحریف مصون باقی مانده و هر چه برای خدمت به این کتاب مقدس برنامه‌ریزی کنیم کم است.

گفتنی است مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز که در سه قطب رامشیر، کارون و لالی برنامه‌ریزی شده بود، از صبح امروز ۱۰ اسفند با حضور ۶۰۰ دانش‌آموز پسر متوسطه اول و دوم به مدت چهار روز در کارون ادامه می‌یابد.

دانش‌آموزان نواحی چهارگانه اهواز، باوی، بستان، حمیدیه، هویزه، هفتکل، کرخه، شوش و سوسنگرد در جشنواره قطبی کارون، طی دو روز (۱۰ و ۱۱ اسفند) با یکدیگر رقابت می‌کنند.

این رقابت‌ها در بخش دختران ۱۲و ۱۳ اسفند در شهرستان کارون ادامه پیدا می‌کند. ۵۵۰ دانش‌آموز دختر در این دو روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

۱۰۴