خدمت دیگر از دولت در حوزه شبکه درمان؛ پایگاه سلامت شهری کوت عبدالله افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کارون یکشنبه ۱۵ بهمن ماه پروژه‌های شبکه بهداشت درمان شهرستان کارون با حضور سعید کعبی فرماندار، حجت الاسلام خضیراوی امام جمعه شهرستان، دکترخلیف پور مدیر شبکه بهداشت و درمان و مدیران اجرایی ادارات شهرستان افتتاح شد.

سعید کعبی فرماندار کارون در این آیین ضمن قدردانی از مسوولان شبکه بهداشت بیان نمود: افزایش پایگاه سلامت شهری و خانه بهداشت روستایی و راه اندازی ۴ پروژه در دولت مردمی در دهه فجر که خدمات شایانی به شهرستان و مردم آن انجام شد جای قدردانی است.

فرماندار کارون گفت: این پروژه‌ها شامل خانه بهداشت روستای سویسه صالح، خانه بهداشت امام حسین(ع)، خانه بهداشت ام البنین (ع) و پایگاه سلامت شهرک نور می باشد که برای ساخت و تجهییز این پروژه ها بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار شهرستان کارون در حاشیه مراسم افتتاحیه گفت؛ در شهرستان کارون یک جهش بزرگ در حوزه سلامت شهری صورت گرفته است. برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع که در حال حاضر در این شهرستان در حال اجراست خدمات بهتر و با کیفیت‌تری را به مردم شهرستان ارائه می‌نماید.

وی افزود: در برنامه نظام ارجاع به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک مراقب سلامت و به ازای ۳۰۰۰ نفر یک پزشک خواهیم داشت. این برنامه می‌تواند موجب کاهش بیماری‌ها به دلیل پیگیری‌های مداوم در مناطق شهری و کاهش هزینه از جیب مردم می شود.

ایشان بیان کرد: کارون در رتبه بندی نظام ارجاع جزو ۴ شهرستان استان خوزستان و ۵۸ شهرستان در کشور می باشد.

۲۹